کلینیک پوست و مو رز

کاشت ابرو,کاشت مو,تزریق چربی,لیپوماتیک,لیزر موهای زائد,تزریق ژل,جراحی بینی,تزریق بوتاکس

کلینیک پوست و مو رز

کاشت ابرو,کاشت مو,تزریق چربی,لیپوماتیک,لیزر موهای زائد,تزریق ژل,جراحی بینی,تزریق بوتاکس

کادر با تجربه ای از جراحان مطرح کشور و تکنسین های با استعداد در کلینیک پوست و مو ( رز ) گرد هم آمده اند تا با استفاده از پیشرفته ترین دستگاهها و تکنولوژیهای روز دنیا خدماتی ارزشمند در زمینه کاشت مو ، کاشت ابرو ، تزریق چربی ، لیپوماتیک ، تزریق بوتاکس , تزریق ژل , لیزر موهای زائد , جراحی بینی و … به هموطنان گرامی ارائه نمایند.تهران ، میدان صادقیه، ضلع شمالی مترو صادقیه، خیابان ولیعصر، نبش طاهریان ، پلاک 58 ، واحد 1 || مشاوره تلفنی : 02144067005 || https://rozclinic.com

بایگانی

آیا لیپوماتیک ضرر دارد؟

rozclinic امیر | سه شنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۴۳ ب.ظ

آیا لیپوماتیک ضرر دارد؟

>> آیا لیپوماتیک ضرر دارد؟

با توجه به اینکه روش های لاغری موضعی در عصر حاضر توسط سازمان های بهداشتی جهانی مورد تأیید قرار گرفته اند، بیماران مبتلا به چاقی تلاش زیادی دارند تا با بهره مندی از این روش ها به تناسب اندام دلخواه خود برسند. لیپوماتیک یکی از شیوه های نوین مورد استفاده در این زمینه است و یکی از بحث برانگیزترین سوالاتی که در این رابطه در ذهن بیماران شکل می گیرد اینست که آیا لیپوماتیک ضرر دارد؟   آیا لیپوماتیک ضرر دارد؟   در این مقاله جهت آگاهی بیشتر بیماران به بررسی مضرات لیپوماتیک و مسائل مرتبط با آن پرداخته خواهد شد.

>> مضرات لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک در ردیف روش های زیبایی قرار گرفته است که مخالفان و موافقان خاص خود را دارد.   آیا لیپوماتیک ضرر دارد؟   برخی از مخالفان روش لیپوماتیک آن را متدی خطرناک برشمرده اند که می تواند به سلامت بیمار آسیب رسانده و تأثیرات بدی داشته باشد. جالب است بدانید که بسیاری از این نظرات منفی کاملا رد شده اند و پزشکان و محققان فعال در این زمینه با بکارگیری پاسخ هایی کاملا علمی و اصولی آن ها را منتفی کرده اند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

>> مضرات لیپوماتیک و زمان طولانی درمان

مخالفان این روش زیبایی یکی از مضرات لیپوماتیک را زمان طولانی درمان بیان کرده اند. آن ها معتقدند که در صورتی که نیاز به حذف چربی های بدن در مدت زمانی طولانی باشد، پزشک دقت و تمرکز لازم را از دست خواهد داد و این امر منجر به ایجاد نتایجی مطلوب نخواهد شد. چنین نظریه ای رد شده است چراکه جراح در صورت نیاز می تواند به راحتی تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان را افزایش داده و طی چند مرحله لیپوماتیک را انجام دهد.  

>> آسیب رسانی به بدن

بکارگیری روش هایی مانند لیپوساکشن ریسک آسیب رسانی به عروق خونی، ماهیچه ها و اعصاب بدن را افزایش می دهد. عده ای معتقدند که این موضوع در ردیف مضرات لیپوماتیک نیز قرار خواهد گرفت اما خوشبختانه با روی کار آمدن دستگاه لیپوماتیک و نوع ابزاری که در آن بکار می رود، میزان این آسیب رسانی به حداقل ممکن رسیده است. کانولا ابزاری است که با تعبیه نمودن یک سنسور در آن کارایی قابل توجهی دارد و تنها با حذف نمودن چربی های مازاد به سایر نواحی و بافت های بدن لطمه ای وارد نمی کند.  

>> تأثیر امواج در روش لیپوماتیک

سلول های چربی از طریق لرزش های مداومی که در کانولا بوجود می آید تخریب می شوند. برخی از مخالفان وجود امواج اولتراسون را یکی از مضرات لیپوماتیک برشمرده اند در حالیکه میزان این امواج بسیار خفیف و اندک بوده است و خطری برای سلامتی فرد نخواهد داشت. تأثیر امواج در این روش به حدی نیست که برای بیماران نگران کننده باشد.

>> خطر آمبولی و اشاره به مضرات لیپوماتیک

یکی از مهم ترین خطراتی که در روش های لاغری موضعی بیماران را تهدید می کند، خطر آمبولی است از این رو آن را به عنوان اصلی ترین مضرات لیپوماتیک که جان افراد را تهدید می کند برشمرده اند. در این مورد باید بیان کرد که در روش هایی که چربی به صورت مایع از بدن فرد خارج می شود به دلیل احتمال وارد شدن آن ها به درون رگ ها امکان گرفتگی و مسدود شدن رگ های بدن و ایجاد خطراتی جدی وجود دارد. خوشبختانه در روش لیپوماتیک سلول های چربی تخریب شده با سرعت بالایی تخلیه می شوند و ریسک خطر آمبولی کم خواهد شد. البته باید توجه داشت که در صورتی که پزشک از مهارت و تخصص بالایی برخوردار باشد خطر آمبولی به حداقل ممکن خواهد رسید.

>> ایجاد درد و خونریزی

میزان برش در روش لیپوماتیک بسیار جزئی است در نتیجه این موضوع موجب ایجاد خونریزی قابل توجهی در بیمار نخواهد شد. نکته ای که در این زمینه مورد اهمیت واقع می شود اینست که از دو هفته قبل از لیپوماتیک بیمار نباید هیچگونه داروی رقیق کننده خون مصرف کند. قرص هایی مانند آسپیرین و وارفارین در این ردیف قرار می گیرند. با اینکه میزان برش ها کوچک است اما یکی از مضرات لیپوماتیک دردی است که بعد از عمل احساس خواهد شد. میزان ضربات می تواند به حدی باشد که با ایجاد کوفتگی و درد همراه باشد و فرد حتما باید مدتی را به استراحت بپردازد.

>> ایجاد زخم و عفونت

پس از اتمام لیپوماتیک به طور معمول جای زخم کوچک و جزئی می باشد که با انجام مراقبت های بعد از آن می توان در میزان بهبود آن ها نقش مهمی ایفا کرد. رعایت توصیه های پزشک به طور قابل توجهی در مدتی کوتاه میزان این زخم ها را کم خواهد کرد در حالیکه در صورت عدم رعایت توصیه ها به راحتی می توان زمینه ایجاد عفونت را فراهم نمود.  

>> مضرات لیپوماتیک و خاصیت برگشت پذیر بودن

برخی از مخالفان این روش اینطور بیان می کنند که نتایج حاصل از لیپوماتیک برگشت پذیر است چرا که سلول های چربی را از بین نمی برد و تنها با عمل ویبریشن آن ها را جداسازی می کند. از طرفی با اینکه سلول های چربی کاملا تخلیه می شوند اما هیچ تضمینی برای اینکه مجددا رشد نکنند وجود ندارد. درواقع تنها یک موضوع باعث می شود که اندام مجددا چاق نشده و به حالت اولیه خود بازنگردد و آن انجام دقیق مراقبت های بعد از عمل است.  

>> سایر معایب و مضرات لیپوماتیک به طور خلاصه در ذیل بیان شده است

  • لیپوماتیک روشی است که برای نواحی بزرگ بدن قابل استفاده است و نقاطی از جمله غبغب که کوچک تر و ظریف تر هستند، برای انجام این روش مناسب نمی باشند. در واقع به نوعی محدودیت استفاده از این روش اشاره شده است.
  • ایجاد کوفتگی های شدید از جمله مضرات لیپوماتیک است که در نواحی انجام شده مشاهده خواهد شد.
  • لیپوماتیک موجب کلاژن سازی نخواهد شد. تمامی تبلیغاتی که در این زمینه صورت گرفته است، غلط می باشد و هیچ منبع علمی آن را اثبات و تأیید نمی کند.
  • یکی از مضرات لیپوماتیک طی کردن دوران نقاهتی است که بیمار در آن حق رانندگی ندارد.
  • به این دلیل که لیپوماتیک روشی است که با استفاده از ضربه و ویبریشن کار می کند لذا در نواحی که کانولا توسط دست جراح هدایت می شود، طولانی بودن این روش می تواند سبب خستگی جراح شده و خطای عدم یکنواختی و ناصافی را در اندام مربوطه بوجود آورد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

جهت ورود به وب سایت کلینیک پوست و مو رز بر روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک پوست و مو رز

  • rozclinic امیر

لیپوماتیک

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی